+370 616 82250
MENIU

Senos buitinės technikos ir elektronikos atliekos

Tai yra sutartinis žymėjimas, kuriuo ženklinamos visos buitinės technikos ir elektronikos atliekos. Šiuo simboliu pažymėtas atliekas būtina rinkti atskirai ir jokiu būdu negalima šalinti kartu su kitomis buitinėmis atliekomis. Tokio tipo atliekas sudaro visi mūsų buityje naudojami elektriniai arba elektroniniai prietaisai, tapę netinkamais naudoti. Jie paprastai veikia akumuliatorių, galvaninių elementų, elektros įtampos pagalba.

 

 

Kodėl reikia tinkamai utilizuoti buitinės technikos ir elektronikos atliekas?
Netinkamai utilizuotos elektronikos atliekos gali išskirti tokias pavojingas medžiagas kaip sunkieji metalai, plastikai, cheminės medžiagos. Jie kenkia aplinkai ir žmogaus sveikatai, pavyzdžiui freonai ardo ozono sluoksnį, švinas pažeidžia centrinę nervų sistemą, kadmis - gali pažeisti smegenis. Medžiagos, patekusios į dirvožemį, gali pažeisti gruntinį vandenį.

 

Ar kainuoja priduoti buitines ir elektronines atliekas?
Lietuvoje kaip ir ES elektroninių atliekų tvarkymą finansuoja gamintojai ir importuotojai, todėl naudotojui paprastai mokėti už jų pridavimą nereikia.

 

Ką reikia padaryti prieš priduodant atliekas?
Prieš priduodant buitinės technikos ir elektronines atliekas, reikia pašalinti tokias dalis kaip lempas iš šviestuvų, galvaninius elementus ir akumuliatorius iš elektronikos prietaisų, rašalo kasetes iš spausdintuvų. 

 

Kas nutinka su atliekomis po surinkimo?
Visos surinktos atliekos saugiai transportuojamos atliekų laikytojams, kur yra  saugiu būdu perdirbamos, tvarkomos, rūšiuojamos ir utilizuojamos.

 

Tinkamai atsikratyti atliekas galima šiais būdais:
1. Nemokamai nuvežti į atliekų surinkimo aikšteles
2. Grąžinti jas platintojui
3. Išsikviesti surinkimo įmonę ir atiduoti nemokamai
4. Elementus ir elektros lemputes galima išmesti į specialius konteinerius

UAB Pretendentas buitinės technikos atliekas priima adresu Ulonų g. 33, Alytus. Visą EPA surinkimo vietų sąrašą galite rasti čia. Užsiregistruoti nemokamam atliekų išvežimui ir gauti daugiau informacijos taip pat galite telefonu +37069555111 arba www.epa.lt.