+370 616 82250
MENIU

Nauji rūbai: ką reikėtų žinoti prieš pradedant juos dėvėti?

Nauji rūbai: ką reikėtų žinoti prieš pradedant juos dėvėti?

Savo garderobą atnaujiname visi - vieni rečiau, kiti dažniau, tačiau visiems tenka apsilankyti, ir juolab ne tuščiomis išeiti iš drabužių parduotuvių.

Kartais nesukame sau galvos, ir naujai įsigytu rūbu pasipuošiame jau tą pačią dieną, arba vos tik už jį atsiskaitę parduotuvėje. Visgi pagalvoti yra apie ką… Alergizuojančios cheminės priemonės, stafilokokas, roto virusai, utėlės, grybeliai - tai tik dalis nemalonumų, kurie gali tykoti ant ką tik jūsų pasimatuotų džinsinių kelnių, ar mielos suknelės su kurią jau tą patį vakarą planuojate keliauti į miestą. 

Drabužių gamintojai nepasakoja savo vartotojams, kokiu būdu drabužiai atkeliavo iki kliento spintos. O klientai apie tai tikrai nenorėtų sužinoti... Daugelio tekstilės gaminių kompanijų (ypač greitosios mados parduotuvių tinklų) siuvyklos įsikūrusios Azijoje, iš kurios drabužiai savo pagrindinius vartotojus vakaruose pasiekia sugrūsti į laivų konteinerius. Ten ne tik drėgna, pilna dulkių, bet ir labai svetinga aplinka apsilankyti įvairiems graužikams ar veistis pavojingoms bakterijoms, bei parazitams. 

Pasiekę parduotuvę kai kurie rūbai dažnai būna išlyginami, kas yra visai gera priemonė atsikratyti visų nematomų nemalonumų, kurie persekiojo drabužius ilgos kelionės iš fabriko metu. Tiesa, nemaža dalis siuvyklų, ar rūbų parduotuvių išlygintus rūbus (švarkus, paltus ir kt.) apipurškia specialiomis cheminėmis priemonėmis, kurios standina audinius ir neleidžia jiems glamžytis. Jei jūsų oda jautri ar alergiška -  turite apie tai pagalvoti.

Greitos mados kultas ir sąlyginai nedidelė rūbų kaina mus išmokė drabužius įsigyti spontaniškai, vos užėjus į prekybos centrą ir vitrinoje pamačius patinkančio silueto marškinėlius, ar švarkelį. Ką jau kalbėti apie keistą įprotį įsigyti rūbą pvz. vakarėliui, ir sekančią dieną jį grąžinti atgal į prekybos vietą. Taip tai vyksta, ir tikrai dažnai. Sugrąžinti rūbai keliauja atgal į prekybinę salę, ir jūs besimatuodami iš pažiūros visiškai naują drabužį, net nežinote kur jis buvo prieš tai, kiek žmonių jį matavosi, ar net buvo parsinešę ir dėvėję namuose, darbe ar vakarėlyje. Daugiau argumentų, kodėl būtina išskalbti naujai įsigytus drabužius ko gero nebereikia…

Ką daryti?

Visada įsigiję naują rūbą, patalynės komplektą, rankšluostį, ar kokį kitą tekstilės gaminį, būtinai jį išskalbkite. Laikykitės ant drabužių nurodytų gamintojo pažymėtų skalbimo rekomendacijų.  Jei nenorite tekstilės skalbti aukštoje temperatūroje, nustatykite rankinio skalbimo programą savo skalbimo mašinoje, ir skalbimo priemonę sumaišykite su šaukštu acto - jis puikiai dezinfekuoja. Išdžiovinkite rūbus ar namų tekstilę gerai vėdinamoje patalpoje, arba balkone. Jei audinius galima lyginti lygintuvu - būtinai jiems išdžiūvus juos išlyginkite. Taip būsite tikri, jog apsisaugosite save nuo nemalonių pavojų tykančių naujų drabužių medžiagoje. Galanterijos gaminius: batus, rankines, diržus, ar aksesuarus, kuriuos nešiojate ant savo odos, kruopščiai nuvalykite drėgna dezinfekcine servėtele.