MENIU

Nemalonus šaldytuvo kvapas? Kaip to išvengti?

Visais laikais šeimininkės skundėsi problema virtuvėje: specifiniu kvapu sklindančiu iš šaldytuvo. Tiesa, šiais laikais ši problema nebėra tokia didelė, tačiau tikrai pasitaiko. Dėl ko iš jūsų vieno pagrindinių virtuvės įrenginių sklinda nemalonus kvapas, ir kaip to išvengti?

Prastas kvapas! Iš kur jis?

Šaldytuvo lentynos, jo sienelės ir durelės dažniausiai būna pagamintos iš plastiko. Ši medžiaga puikiai sugeria aplinkinius kvapus, todėl nemalonūs kvapai dažnai lieka šaldytuvo viduje, net ir po to kai pašalinote kvapo šaltinį, tokį kaip sugedusio maisto produktą.

Šaldytuve būtina palaikyti švarą. Bent kartą per savaitę drėgnu skudurėliu išvalykite šaldytuvo paviršius, dureles ir daržovių laikymo stalčius. Ypatingą priežiūrą skirkite daržovių laikymo stalčiams, sugedusių daržovių ar vaisių kvapai ten įsigeria labiausiai. Stalčius išplaukite su indu plovikliu ar skystu muilu.

Beveik visi šaldytuvai turi specialius kondensato kaupimosi skyrelius, kuriuose susikaupęs vanduo ilgainiui pradeda gesti ir skleisti nemalonų kvapą. Labai svarbu nepamiršti bent kartą per savaitę ar dvi ištuštinti arba išvalyti, bei nusausinti šias įrenginio dalis. Dar vienas labai svarbus dalykas - šaldytuvo atitirpinimas. Sekite jūsų įrenginio gamintojų nurodytomis instrukcijomis, ir nepamirškite atitirpinti savo šaldytuvo. Atitirpinę ir vėliau kruopščiai jį išvalę galėsite net apsigauti, jog prieš jūsų akis stovi visiškai naujas šaldytuvas.

Jūsų šaldytuvas jausis puikiai jei jūs laikysitės šių taisyklių:

Stenkitės maisto produktus šaldytuve laikyti tvarkingai. Šviežios uogos niekada nesidžiaugs žalios ar rūkytos mėsos kaimynyste toje pačioje šaldytuvo lentynoje. Varškės sūris tikrai praras savo skonį ir aromatą jei jį padėsite netoli prie perpjauto svogūno. Stenkitės maisto produktus laikyti sandariose pakuotėse, apsuktus maistine plėvele, ar uždengtuose induose. Puikus ginklas prieš nemalonų šaldytuvo kvapą: specialūs kvapų surinktuvai, kurie tikrai nebrangūs ir puikiai tarnauja. Tiesa, nepamirškite laikytis gamintojų rekomendacijomis ir juos pakeisti naujais, vos tik baigsis jų veikimo laikas.

Jei nenorite pirkti kvapų surinktuvų, daržovių ir vaisių laikymo stalčiuje padėkite po naują sausą indų plovimo kempinėlę. Kempinėlė sugers papildomą drėgmę, padės jūsų vaisiams ir daržovėms ilgiau išlikti šviežiems, bei apsaugos jūsų šaldytuvą nuo nemalonaus kvapo, kurį dažnai sukelia papildoma drėgmė.

Kava - taip pat puiki pagalbininkė gaiviam jūsų šaldytuvo kvapui išsaugoti. Apatinėje šaldytuvo lentynoje padėkite atvirą indelį su saujele maltos kavos. Kava sugeria drėgmę ir nemalonius kvapus, tik nepamirškite pakeisti maltos kavos granules į naujomis bent kartą į dvi savaites.

Soda, citrinos sultys ir actas - ši trijulė yra ne tik puiki valymo priemonė, bet ir visada susitvarko su nemaloniu šaldytuvo kvapu. Jei jaučiate, kad iš jūsų įrenginio sklinda nekoks kvapas sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį sodos, 30 ml acto, sumaišykite viską su 200 ml šilto vandens, į šį tirpalą išspauskite pusę citrinos sulčių ir gerai išmaišykite. Suvilgykite skudurėlį šiame skystyje ir kruopščiai išvalykite šaldytuvo lentynas, bei dureles.