+370 652 34097
MENIU

Namų kvapai: kaip juos naudoti tinkamai?

Namų kvapai - labai svarbus namų aksesuaras, suteikiantis jūsų gyvenamajai erdvei ypatingą charakterį ir išskirtinumo prieskonį, pakeliantis nuotaiką namų šeimininkui ar jo svečiams. Juk taip malonu užeiti į kambarį, kuris dvelkia jūsų mėgstamu aromatu…

Pakalbėkime apie kvapus namams su lazdelėmis: kodėl verta juos rinktis ir kaip juos naudoti, kad pasiektumėte maksimalią naudą, sutaupytumėte išlaidų ir laiko. Namų kvapai su lazdelėmis viena populiariausių patalpų kvapų rūšis pasaulyje. Dažniausiai žmones juos renkasi dėl patogumo, galimybės naudoti ilgą laiką (skirtingai nei aromatines žvakes, kurios dažniausiai kvepina patalpą tik kai yra deginamos) ir dėl to, jog namų kvapai su lazdelėmis atrodo labai patraukliai ir tampa puikia kambario puošmena, bei interjero detale.

Išsirinkote šį produktą savo namams? Visų pirmą raskite tinkamą vietą, kurioje pastatysite kvepalų buteliuką, ar indą. Jei norite, kad visi namai dvelktų jūsų pasirinktu aromatu - geriausia buteliuką pastatykite prieškambaryje. Atminkite, jog kuo mažesnė erdvė, tuo mažiau kvepalų esencijos pilkite į indą ar buteliuką. Nepersistenkite kvepinant vonios kambarį - tokiai nedidelei erdvei užteks ir mažo kiekio kvepalų. Jei jūsų kvepalų indas atviras, nepamirškite, jog skystis išgaruos kur kas greičiau, nei iš uždaresnio indo. Taip pat nelaikykite namų kvapų ant palangės ar kitose namų vietose, kuriose kvepalai kontaktuoja su tiesioginiais saulės spinduliais - saulės šviesa ir šiluma išgarins jūsų aromatą daug greičiau nei jūs to norėtumėte. 

Elkitės atsargiai, jei pastatyti namų kvapų buteliukui ar indui pasirinkote medinį paviršių: stalą, lentyną, ar spintelę. Aliejai esantys kvapų sudėtyje patekę ant šių paviršių neretai jiems pakenkia ar net juos sugadina. Geriausia po kvapų buteliuku ar indu pastatyti nedidelį padėkliuką - tam puikiai tiks odinis, plastmasinis ar kartoninis padėkliuko paviršius.

Medinės lazdelės - taip pat labai svarbus namų kvapų elementas, dažnai ne tik padedantis aromatams tolygiai pasklisti erdvėje, bet ir puikiai puošiantis namų interjerą. Patariame rinktis tik jūsų įsigytų namų kvapų gamintojo rekomenduojamas medines lazdeles. Ypač gerai jei jos bambukinės - iš bambuko pagamintos lazdelės puikiai sugeria kvapą ir vėliau jį tolygiai paskleidžia po aplinką. Įmerkus lazdeles į namų kvapų indą ar buteliuką, švelniai pamaišykite ir palikite jas toje pačioje pozicijoje vienai dienai. Kita dieną lazdeles apverskite aukštyn kvapais įsigėrusia puse. Šį veiksmą kartokite kas dieną arba kas keletą dienų - taip iš naujo paskleisite aromatą, suteiksite jam gaivumo. Niekada nenaudokite tų pačių vieno kvapo prisigėrusių lazdelių kitam kvapui. Tokiu atveju abu kvapai susimaišo ir rezultatas gali gautis tikrai ne toks kokio tikitės. Lazdeles geriausia pakeisti pagal namų kvapų gamintojo rekomendacijas, arba kas 2-4 mėnesius.

Jei norite sutaupyti ir namų kvapais džiaugtis ilgiau nei įprasta - prieš išvažiuojant atostogauti iš kvapų buteliuko ar indo ištraukite medines lazdeles ir kvapų talpą uždenkite ar užkimškite specialiu kamštuku. Grįžę atidenkite, atkimškite buteliuką, ar namų kvapų talpą, panardinkite lazdeles, ir jau po keletos valandų galėsite vėl džiaugtis savo mėgstamu namų kvapo aromatu.