MENIU

Kaip paversti jūsų miegamajį jaukiausia namų vieta?

Miegamasis tai kone svarbiausias kambarys jūsų namuose nuo kurio dažnai priklauso jūsų poilsio kokybė ir gera namų aura. Tai vieta kurioje praleidžiate daugiausiai laiko, tad tikrai verta skirti dėmesio, kad šis kambarys būtų ne tik tvarkingas ir jaukus, bet ir kurio aplinka padėtų jums atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos.

Jei galvojate apie miegamojo pertvarkymą, ar kuriatės naujuose namuose, paruošėme jums keletą patarimų, kurie padės jūsų miego kambariui tapti jaukiausia vietele jūsų bute arba name.

Kambario įrengimas pagal Feng Shui: ar būdas pritraukti gerą energiją?     

Feng Shui - senovės rytų baldų, daiktų ir interjero detalių išdėstymo menas kuris padeda laisvai judėti teigiamai energijai ir suteikia namų šeimininkus laimės ir pilnatvės. Tikėti tuo ar ne - kiekvieno reikalas, tačiau galima paeksperimentuoti, juk gerai energijai pritraukti tikrai reikia šiek tiek pastangų? Keletas svarbiausių Feng Shui taisyklių įsirenginėjant miegamąjį: Miegamojo sienas dažykite šilta spalva, tai padės nusiraminti ir suteiks jums jėgų naujos dienos pradžiai; Svarbiausią miegamojo baldą - lovą, statykite prie lango ir atkreipkite dėmesį, kad lovos kojūgalis nebūtų atsuktas į kambario duris; Atsisakykite kuo daugiau nereikalingų daiktų - lagaminus, senas knygas, nenaudojamą patalynę išneškite į rūsį ar kitus kambarius. Tokiu būdu neapsikrausite nereikalinga energija ir puikiai pailsėsite;                            Miegamasis tikrai nėra gera vieta jūsų darbo stalui ar kompiuteriui, tačiau jei to išvengti nepavyksta, stenkitės kad ši zona būtų toliau nuo jūsų lovos ir kad dirbant jūs sėdėtumėte veidu į kambario duris ir netrukdomai matytumėte kas pas jus užeina.

Drabužinė. Tvarka drabužinėje - mažiau chaotiški rytai                                  

Jei leidžia galimybės, investuokite į erdvią ir kokybišką drabužinę, kurioje rūbus galite laikyti vertikalioje padėtyje, kitaip tariant - pakabintus ant pakabų. Pasak Japonų tvarkymosi meno ekspertės ir rašytojos Marie Kondo, taip laikomi drabužiai nesiglamžo, sugula tvarkingai, jūs juos galite lengvai pamatyti, ir vos tik prireikus išsitraukti. Neapsikraukite nereikalingais rūbais ir reguliariai atlikite spintos pertvarkymą vos tik keičiasi metų sezonas. Nedėvimus drabužius sudėkite į vakuuminius maišus ir išneškite iš miegamojo. Drabužinėje turėkite dėžę ar maišą, į kuriuos dėkite nebetinkamus dėvėti ir nereikalingus rūbus. Surinkę krūvelę, galėsite paaukoti labdaros organizacijoms. Taip pat galie nedėvimus rūbus tiesiog atiduoti tekstilės perdirbimui. Nepagailėkite pusvalandžio savaitgalį ir susiplanuokite ateinančios savaitės darbo dienų garderobą. Išlyginkite palaidinę, priderinkite ją prie mėgstamų kelnių, jei reikia parinkite aksesuarus, susikabinkite ant pakabų kiekvienos dienos aprangos komplektus ir būkite tikri, jog jūsų darbo dienos rytas bus daug ramesnis. Tvarkos ekspertė M. Kondo taip pat pataria persirenginėjant nenumesti rūbų ant kėdės atkaltės ar lovos... Įpraskite persirenginėjant rūbus pakabinti ant pakabos ar sulankstyti - jūsų kambarys iškart taps tvarkingesnis.

Kokybiška patalynė - kokybiškas miegas                                                     

Labai svarbu kokiose pataluose miegate ir kaip juos prižiūrite. Negailėkite investuoti į gerą patalynę pasiūtą iš kokybiškų audinių. Rinkitės medžiagą kuri pralaidi orui - puikus variantas patalynė iš medvilnės ar šilko. Nepamirškite savo patalų reguliariai keisti (bent kartą per savaitę), skalbti juos 60 laipsnių temperatūroje, o esant geram orui jų išvėdinti balkone ar kieme. Lovos čiužinį atiduokite specialistams atliekantiems sausą valymą bent kartą per pusmetį ir įpraskite kasdien savo lova kruopščiai pasikloti. Atminkite, jog miegamojo lova yra šio kambario vizitinė kortelė tad ji privalo atrodyti tvarkingai. Miegamojo spintelė ir lentynos: mažiau daiktų - mažiau dulkių Neapkraukite kambario paviršių įvairiausiais daiktais. Kambario lentynoms užteks keleto knygų, ar papuošalų dėžutės, nuotraukos rėmelio. Miegamojo spintelė tebūnie vieta stiklinei vandens ir jūsų skaitomam žurnalui, žadintuvui. Kuo daugiau daiktų laikysite, tuo daugiau dulkių jie pritrauks. Nepamirškite jų nuvalyti bent kartą per savaitę.

Gaivus oras ir kvapas miegamajame - dalis jūsų geros savijautos                    

Jaukus kambarys visada turi būti išvėdintas ir tinkamos temperatūros (18 - 22 laipsnių). Prieš eidami miegoti išvėdinkite miegamąjį plačiai atidarydami langus. Dešimties minučių užteks, kad į kambarį patektų šviežias oro gūsis, kuris padės jums užmigti ir puikiai pailsėti. Jei mėgstate difuzorius, namų kvapus, aromatines žvakes ar aliejus - miegamasis yra puiki vieta mėgautis jų skleidžiamais aromatais. Levandų, pušų, eukalipto, apelsinų, vanilės kvapai puikiai atpalaiduoja ir atgaivina patalpas. Namų kvapai su lazdelėmis gali tapti puikia miegamojo puošmena - svarbu juos pastatyti tinkamoje, patogioje vietoje. Rinkitės tik natūralios sudėties namų kvapus, aliejus ir žvakes. Jei norite kad gaiviai kvepėtu ne tik jūsų kambarys, bet ir patalynė - naudokite specialius purškiamus patalų kvapus. Vos keletas papurškimų ir jūsų patalai paruošti saldiems sapnams. Melisos, levandų, verbenos, čiobrelių, saldymedžio aromatais pakvėpinti patalai ne tik gaiviai kvepės, bet ir padės jums atsipalaiduoti, bei greičiau užmigti. Naudokite patalų kvapus kurių sudėtyje nėra alkoholio - taip apsaugosite patalynę nuo dėmių. Jei visgi nejaučiate simpatijos purškiamiems patalynės kvapams, galite pasirinkti aromatinius medalionus, kuriuos galite laikyti po paklode ar pagalve.

Nepamirštama taisyklė: kiekvienas daiktas turi savo vietą                           

Nebūtina propaguoti Feng Shui, kad suprasti jog geriausia kai kambario erdvė yra neapkrauta ir kiekvienas daiktas turi savo vietą. Jei pastebite, jog jūsų miegamajame vos per keletą minučių atsiranda netvarka, pamąstykite, gal jūsų kambaryje tikrai per daug daiktų? O gal nemokate jų sudėlioti į savo vietas? Skirkite pusdienį išmeskite visus nereikalingus daiktus iš savo miegamojo, atlaisvinkite vietos ir iš naujo perorganizuokite kaip ir kas turi būti padėta jūsų kambaryje. Pažaiskite žaidimą: vieną savaitę pamėginkite sąžiningai pasinaudojus kokiu nors daiktu padėti jį būtent į konkrečią tam daiktui skirtą vietą, kurią suplanavote ankščiau. Nesvarbu ar tai būtų šlepetės, ar kvepalų buteliukas - skirkite savo daiktams konkrečią vietą jūsų kambaryje. Šis lengvas žaidimas po kiek laiko taps natūraliu įpročiu, kurio laikytis bus vieni juokai. Jūsų miegamasis taps tvarkingas, erdvus, maloniai kvepiantis ir bus būtent ta vieta į kurią visada norėsite grįžti pailsėti po sunkios darbo dienos.