MENIU

Lyginimas – pareiga ar malonus rūpestis?

Dauguma sutiks, kad namų ūkio darbai – tai ne visuomet labai malonūs rūpesčiai. Ir lyginimas – vienas sudėtingesnių darbų namuose. Kaip padaryti, kad toks kruopštus ir laikui imlus darbas taptų kur kas lengvesnis, o gal net vienas maloniausių darbų namuose? Keli patarimai, palengvinantys lyginimo procesą:

Pasirūpinkite atmosfera
1. Labai svarbu pasirūpinti proceso teigiama atmosfera. Įsijunkite malonią muziką, o galbūt garso įrašą su įdomia audio knyga ar kokia asmenybės lavinimo paskaita. Taip jausitės įprasminę laiką.
2. Svarbu lyginti jums malonioje erdvėje. Darykite tai kambaryje, kuriame jums patinka būti. Gal pro kambario langą matote puikų vaizdą? O gal ant jo sienos pakabintas jūsų mėgstamas paveikslas?
3. Būtinai vilkėkite patogią aprangą, kad nebūtų nei karšta, nei šalta ir kad galėtumėte lasivai jūdėti.
4. Būtinai pasirūpinkite iš anksto kur dėsite išlygintus ir sulankstytą tekstilę, kur kabinsite išlygintus rūbus. Tai gali būti ir paprasčiausia kėdė (čia tuo atveju, jie lyginate ne drabužinėje).

Tinkamai paruoškite skalbinius
1. Surūšiuokite švarius išdžiūvusius skalbinius pagal audinių tipą: medvilninius, lininius, džinsinio audinio, sintetinius rūbus. Visus juos sudėkite į atskiras krūveles.
2. Jeigu lininiai ar medvilniniai audiniai stipriai perdžiūvę – švelniai nupurkškite juos vandeniu ir sudėkite į polietileno krepšelį ir jį užriškite. Kol lyginsite sintetinius audinius – šie spės sudrėkti.
3. Patalynę sulankstykite patogia forma. Nepatingėkite paklodes ir užvalkalus sudėti taisyklingai, kad jums būtų lengviau lyginimo metu. Visus rūbus su dekoro elementais išverskite į išvirkščią pusę. Rūbų papuošimo elementai iš lipnios medžiagos labai nemėgsta karščio, tad lyginant iš blogosios pusės, nesugadinsite nei rūbo, nei jo papuošimo elementų).

Lyginimas namuose


Pasiruoškite darbo įrankius: lyginimo lenta ir lygintuvas
1. Būtinai proceso pradžioje pripildykite vandens talpą vandeniu. Vandens garai – vienas iš didžiausių pagalbininkų lyginimo metu.
2. Įjunkite lygintuvą ir nustatykite žemiausios temperatūros programą kurią naudosite lyginant numatytus skalbinius. Jei turite sintetinių audinių – pradėkite lyginimą nuo jų. 3. Patikrinkite, kad lygintuvo darbinis paviršius būtų švarus.
4. Įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktoje lyginti vietoje yra elektros šaltinis ir lygintuvo laidas leis jums lengvai lyginti net patalynę.
5. Lyginimo lentą pastatykite tinkamam aukštyje, kad jūsų rankos judėtų juosmens srityje. Pagrindinis faktorius – tiesi nugara ir nuleistos rankos. Tokioje padėtyje niekuomet nepavargsite.
6. Būtinai pasiruoškite medvilninį švarų rankšluostį tam atvejui, jei teks lyginti rūbus su klostėmis. Juk visi reikalingi įrankiai turi būti šalia?
7. Pasirūpinkite, kad greta visuomet stovėtų vandens purkštuvas – jo gali prireikti bet kada.

Na ir galiausiai – sukurkite kelias teigiamas įtaigas, kad procesas būtų dar lengvesnis ir įdomesnis. Galite pasididžiuoti savimi, kad radote laiko ne tik namų ruošos darbams, ir taip pat išnaudojote šį laiką saviugdai ar savišvietai. Nepamirškite, kad lyginimas yra gana judrus namų ruošos darbas, kuomet judėdami sudeginsite daug energijos, ir savotiškai pasimankštinsite. Linkime, kad visi darbai namuose ir biure jums teiktų malonumą ir džiaugsmą. O teisingas pasiruošimas šiems darbams tikrai labai svarbus! Gero lyginimo!