+370 616 82250
MENIU

Orkaitė su pirolize: visi už ir prieš.

Jau ne vienerius metus buitinės technikos gamintojai kuria orkaites su vieniems jau pažįstamu, o kitiems mažai žinoma pirolizės funkcija. Kas tai yra? Ar orkaitės su šia funkcija gerokai pranašesnės už orkaites, kurios tokios funkcijos neturi? Ar orkaitės su pirolize brangesnės? Pamėginsime apžvelgti visus jų privalumus ir trūkumus.


Pirolizė: kas tai? Vargu ar kokiai nors šeimininkei atsiranda šypsena veide pagalvojus apie riebalų ir prikepusių maisto likučių šalinimą nuo orkaitės sienelių. Tai vienas iš nemaloniausių ir pakankamai daug laiko užimančių namų ruošos darbų, reikalaujančių ir specialių valymo priemonių, bei kantrybės. Buitinės technikos gamintojai atsižvelgdami į tai, jau prieš gerą dešimtmetį nusprendė palengvinti namų šeimininkių vargą, ir pristatė orkaičių savaiminio išsivalymo funkciją - pirolizę, kuomet orkaitės kaitinimo mechanizmai įkaitinami iki labai aukštos temperatūros. Paprastai ji įkaista iki 500 laipsnių karščio ir visus susikaupusius nešvarumus tiesiog sudegina, o jų dulkės nusėda orkaitės dugne - jas reikia išvalyti drėgna šluoste. Jei svarstote apie naują orkaitę su ar be šios funkcijos, žemiau rasite atsakymus į svarbiausius klausimus, kurie padės apsispręsti.

orkaite su pirolize



Kaina. Prieš keletą metų orkaitės su pirolizės funkcija gamindavo tik aukštesnės klasės buitinės technikos gamintojai, ir jos vidutiniškai kainuodavo trečdaliu daugiau nei įprasti standartiniai orkaičių modeliai. Plečiantis rinkai, didėjant pasiūlai, orkaičių su pirolize galima rasti ir paprastų ekonominių buitinės technikos gamintojų asortimente. Už tokį prietaisą sumokėta suma gali siekti 10% daugiau nei už įprastą orkaitę, ir kainos skirtumas gali kilti į viršų dar iki 20 - 30 %.


Saugumas. Atliekant šį veiksmą paprastai orkaitės durelės užsiblokuoja, tad kol jūsų orkaitė atlieka savaiminio valymosi funkciją, tiek jūs, tiek jūsų vaikai ar augintiniai saugūs. Tiesa, atlikus šią programą, neskubėkite atidaryti orkaitės durelių - orkaitės vidus gali būti stipriai įkaitęs, leiskite prietaisui tinkamai atvėsti ir būtinai naudokite apsaugines pirštines.


Praktiškumas.
Pasak buitinės technikos ekspertų, šeimininkės dažnai įsigydamos naują orkaitę pageidauja, kad ji būtų su pirolizės funkcija, tačiau dažnai apie ją praėjus kiek laiko tiesiog pamiršta, arba nusprendžia, kad ja naudotis nepraktiška. Kaip vieną iš didžiausių trūkumų šeimininkes pamini tai, jog prieš atliekant pirolizės valymo programą iš orkaitės vidaus būtina išimti kepimo skardas, geležines groteles ir grotelių laikiklius. Dažniausiai būtent šios dalys būna pritraukusios daugiausiai riebalų, o jas tenka vis tiek šveisti rankiniu būdu. Taip pat mentelės pagalba būtina nugramdyti prilipusius maisto likučius (pvz, prie orkaitės dugno prikibusį sūrį, įvairius padažus ir t.t.). Šio žingsnio praleisti nevalia, nes maisto liekanos gali tiesiog užsidegti. Tiesa, naudojant pirolizės funkciją išvengiama orkaitės vidaus valymo cheminėmis priemonėmis, tad iš dalies šis būdas ekologiškas.

Ekonomiškumas. Pirolizės programa paprastai trunka nuo vienos iki kelių valandų, o siekiant 500 laipsnių temperatūros ribą, įrenginys išnaudoja gerokai daugiau energijos nei įprastai. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti kartą per kelias savaites, priklausomai nuo to ar dažnai naudojate orkaitę.

Ar orkaitė su pirolizės funkcija yra jūsų išsigelbėjimas, nuspręsite tik apsvarsčius savo maisto gaminimo, buitinės technikos naudojimo ir namų ruošos poreikius, bei įpročius. Jei gaminate retai, jūsų šeima maža, galimai užtenka tiesiog reguliariai prižiūrėti paprastą orkaitę. Jei jūsų šeima didelė, maistą gaminate nuolatos, orkaitė su pirolize jums tikrai į naudą. Juk taip smagu namų ruošos laiko sąskaita leisti sau skirti trumpą atokvėpį su puodeliu mėgstamos kavos.