MENIU

Malonus kvapas namuose? Tai visai paprasta: receptai

Mes kasdien susiduriame su nemaloniu kvapu namuose: prastai vėdinamos patalpos, namų pelėsis, santechnikos problemos, buitinės atliekos, rūkantys kaimynai, augintiniai, vaikų išdaigos… Visko būna, tačiau nėra nieko nepataisomo! Paruošėme jums keletą natūralių receptų, kaip panaikinti nemalonius kvapus jūsų namuose. Išbandykite - tikrai nenusivilsite.

Ekologiškas acto ir citrinų sulčių patalpų gaiviklis

Jei namuose tvyro nemalonus kvapas, arba gal kartais apsilankė draugai, kurie mėgsta užtraukti dūmą vieną kitą - visai nebūtina po kambarius lakstyti su cheminiu gaivikliu ir kvėpinti patalpų… Pasigaminkite savo pačių universalų gaiviklį - valiklį, kuris ne tik puikiai valo paviršius, bet ir maloniai kvėpina aplinką. Jums reikės: buteliuko su purkštuku, išspaustų vienos citrinos sulčių, stiklinės paprasto arba obuolių acto, bei pusės stiklinės vandens. Viską supilkite į buteliuką ir gerai išplakite. Viskas! Papurkškite šio mišinio ant namų paviršių ir nubraukite drėgna šluoste. Šis valiklis - gaiviklis puikiai tinka norint panaikinti tabako kvapą: keletą kartų papurškite mišinio tiesiog viduryje kambario. Būkite tikri - namai kvepės gaiva ir švara.

Kvepiantis šiukšlių kibiras: tai tikrai įmanoma!

Šiukšlių kibiras yra vienas iš nemaloniausią kvapą skleidžiančių, tačiau labai reikalingų mūsų buities atributų. Susimaišę įvairių buitinių atliekų ir šiukšlių kvapai neretai šeimininkėms gadina nuotaiką. Tam, kad išvengti šio nemalonumo galima naudoti aromatizuotus šiukšlių maišus, kurie tikrai gelbėja šioje situacijoje, tačiau galite ir patys pasigaminti savo šiukšlių kibiro gaiviklį; Jums reikės: citrinos sulčių, obuolių acto ir ledukų kubelių formelių. Sumaišykite visus ingredientus ir užšaldykite ledukų. Kasdien meskite po viena ar du kvapniuosius ledukus į šiukšlių kibirą ir būkite tikri, kad nemalonus kvapas iš jūsų šiukšlių dėžės tikrai neprasiverž į aplinką. Žinoma, nepamirškite kuo dažniau iš namų išnešti šiukšles.

Maloniai kvepiantys baldai ir užuolaidos
Visi žinome, koks nemalonus kvapas tvyro nuo senų baldų, čiužinių, užuolaidų… Smagu pranešti, jog yra labai paprastas būdas to išvengti! Tiesiog įsigykite jums patinkančio kvapo skalbinių minkštiklio (geriausia rinktis ekologišką), ir praskiedę jį vandeniu lygiomis dalimis, supilkite į buteliuką su purkštuku. Kartas nuo karto papurškite “problematišką” sofą, čiužinį, ar užuolaidas. Pasklis ne tik malonus kvapas, o medžiaginiai paviršiai suminkštės, taps švelnesni.

Aromatizuojantis kilimų valiklis
Kiliminė danga taip pat šeimininkių minima kaip viena didžiausių problemų traukiančių ne tik purvą, dulkes, bet ir nemalonius kvapus - ypač jei namuose laikote augintinį. Pasigaminkite natūralų kilimų valiklį, kuris ne tik puikiai išvalys purvą, bet ir į namų aplinką paskleis nuostabiai gaivų aromatą. Jums reikės: 100 g borakso miltelių, 100 g sodos miltelių, šaukšto cinamono, 10 lašų mėgstamo eterinio aliejaus. Visus ingredientus sumaišykite ir supilkite į patogų indą. Keletą kartų per savaitę pabarstykite šiuo sausu mišiniu kiliminę dangą, palikite dešimčiai minučių ir įprastai susiurbkite viską dulkių siurblių. Kilimai taps ne tik švarūs, bet ir gaiviai kvepiantys.