+370 616 82250
MENIU

Generalinė tvarka namuose: kaip viską suplanuoti?

Visos šeimininkės žino, jog balandis - švaros mėnuo, kuomet po šaltojo sezono tradiciškai tvarkomi namai, valomi langai, atsikratoma nereikalingų daiktų, sandėliuojami šilti žieminiai rūbai ir t.t.


Dažniausiai ši veikla nėra maloni, nes užima labai daug laiko - per dieną ar kelias tikrai sunku apsisukti. Visgi, tinkamai suplanuotas namų tvarkymasis neturėtų sugadinti nuotaikos nei jums, nei jūsų šeimos nariams. Užtenka tik šiek tiek pakeisti savo tvarkymosi rutiną, ir generalinei tvarkai kasdien skyrę šiek tiek laiko, po savaitės galėsite džiaugtis puikiai atrodančiais švariais namais. Skamba neįtikėtinai? Pats metas įsitikinti! Žemiau pateikiame nurodymus, skirtus kiekvienai dienai. Sėkmės!


Pirmadienis gali būti puiki pradžia, norint pradėti naują savaitę švariuose namuose. Siūlome šią dieną skirti generaliniam visų namų kambarių grindų plovimui. Nepamirškite išvalyti ir sunkiau pasiekiamas vietas: po stalais, lovomis, spintelėmis ir pan. Net nepatikėsite, kiek daug dulkių slepiasi po įvairiais paviršiais!


Antradienis

Išsitraukite gumines pirštines ir pirmyn į kovą su vonios ir tualeto nešvarumais! Šią dieną skirkite vonios kambario valymui: dušo, vonios šveitimui, tualeto dezinfekavimui, rankšluosčių keitimui, spintelių valymui ir pan. Tai tikrai ne pats maloniausias darbas, bet pagalvokite apie švara kvepiantį ir vėl blizgantį vonios kambarį…


Trečiadienis

Paskelbkite kovą dulkėms! Trečiadienį nuvalykite baldų paviršius ir kitus įvairius daiktus, ant kurių kasdien kaupiasi dulkės. Tai gali būti ne tik stalai, spintelės, palangės, radiatoriai, bet ir kiti daiktai, kurie taip pat kaupia dulkes: durų vyriai, komodos stalčiai, lempos, įvairūs buitinės technikos prietaisai (mikrobangų krosnelė, gartraukis, skrudintuvas ir pan.), paveikslai, nuotraukų rėmeliai, žvakidės ir pan. Jei jūsų kambarių sienos valomos, nepamirškite nuvalyti ir jų.


Ketvirtadienis
Šiandien galite šiek tiek atsipūsti ir, tiesiog atsikratyti nereikalingų senienų. Tai gali būti: žurnalai, laikraščiai, įvairūs lankstinukai ar reklaminiai katalogai, pasenęs maistas (taip, taip, jums tikrai nereikia tų dešimčių stiklainių konservuoto maisto, kurį prieš daugelį metų jums perleido senelė ar giminaičiai), ne dėvimi ar skylėti rūbai, rankdarbiams nebereikalingi daiktai (susipynę siūlai, mezginiai ir pan.). Kam apsikrauti ir namuose laikyti tai, ko jau seniai nebenaudojate? Tad ketvirtadienį skirkite nereikalingų daiktų atsikratymui!
Penktadienis

Drabužiai! Šiandieną skirkime rūbų tvarkymui ir plovimui. Ne tik savo, bet ir vaikų mokyklinės uniformos, sporto, savaitgalinių lauko žaidimų bei proginių plovimui – kad rūbai būtų paruošti vasaros sezonui. Nepamirškite patalynių ir rankšluosčių – juk pats laikas senas pakeisti naujomis! Šiltas žiemines striukes “užkonservuokite” vakuuminiuose maišuose ir paslėpkite sandėliuke, ar antresolėse. Tą patį padarykite ir su pūkinėmis kaldromis.Šeštadienis

Langai! Jei lauke saulėta diena, pats laikas nusivalyti namų langus. Atsiraitokite rankoves, įsijunkite mėgstamą muziką ir kibkite į darbą. Negailėkite laiko ir jėgų langų rėmų ir kampų valymui, būtent ten po žiemos prisikaupia daug nešvarumų. Tam, kad langai puikiai blizgėtų, kaip valymo priemonę naudokite indų ploviklį - rezultatas tikrai nustebins. Tausokite aplinką ir savo sveikatą, bei rinkitės ekologišką indų ploviklį. Po darbingos ir produktyvios savaitės, savaitgalį leiskite sau atsipalaiduoti. Jeigu norisi, kartu su namiškiais sekmadieniais skirkite 20 minučių greitam namų tvarkymui ir vėl mėgaukitės savaitgaliu. Juk šią savaitę atlikote didelį darbą!