MENIU

Skalbimo mašinų pelėsis - kaip jo išvengti?

         Pastebėjote, kad po skalbimo drabužiai įgauna nemalonų kvapą, o ant dvigubų skalbimo mašinos gumų ar skalbimo milteliams skirtų skyrelių atsirado juodos dėmės? Tai – juodasis pelėsis, grybelis, sukeliantis įvairius žmogaus ir gyvūnų susirgimus.


         Po ilgalaikio vartojimo mašinoje gali atsirasti specifinis kvapas, kuris gali net imti veikti jūsų skalbinius. Todėl taip svarbu kartas nuo karto skalbimo mašiną išvalyti. Nešvarioje gali imti kauptis purvas, kuris sugadins jūsų skalbinius. Skalbiniai ne tik nekvepės, bet ir bus prastai išplaunami. Štai keli žingsniai, kurių reikia imtis, norint išvalyti skalbimo mašiną. Pirmiausia patikrinkite filtrą, ar ten nėra monetų ar kitų daiktų, kurie gali būti užstrigę, ir tuomet patikrinkite žarną, ar neužsikimšusi. Filtrą ir žarną reikės išvalyti. Išimkite muilo/skalbiklio stalčiuką ir gerai išplaukite šiltu vandeniu. Ištuštinkite mašiną ir pripildykite karšto vandens, tuomet įpilkite tris-keturis puodelius distiliuoto baltojo acto, taip pat pusę puodelio kepimo sodos. Leiskite mašinai pasisukti kelis kartus, tuomet išjunkite. Palikite vandenį pusvalandžiui-valandai. Po valandos vėl įjunkite mašiną ir leiskite užbaigti skalbimo ciklą.


         Kai kurie plovikliai ir audinių minkštikliai sukuria palankias sąlygas atsirasti pelėsiui. Jeigu pelėsis yra nuolatinė problema, tuomet naudokite kitas valomąsias priemones. Yra specialių valiklių, skirtų būtent skalbimo mašinoms, kurie puikiai pašalina muilo likučius, dėl kurių taip pat sparčiai plinta pelėsis.


Dar keli patarimai…


         Kai skalbimo mašina baigia savo darbą, nieko nelaukdami išimkite skalbinius. Jei paliksite šlapius rūbus mašinos viduje, jau po kelių valandų gali atsirasti pelėsiai, dėl kurių drabužiai ims smirdėti, o skalbimo mašina gęsti. Išėmę drabužius, skalbimo mašinos dureles palikite atviras, kad viduje esanti drėgmė išsigaruotų.

 

         Beje, užuot pirkę brangiai kainuojančias kalkių šalinimo priemones, kelis kartus per metus vietoj skalbimo miltelių į skalbimo mašiną įberkite kelis šimtus gramų citrinos rūgšties ir įjunkite virinimo režimą (skalbimo mašinos būgnas turėtų būti tuščias). Jei jus erzina balinamų drabužių kvapas, griebkitės natūralių baliklių: pusę stiklinės citrinų sulčių sumaišykite su penkiais litrais karšto vandens ir į šį tirpalą įmeskite balinamus drabužius. Skalbinius šiame skystyje laikykite nuo valandos iki paros. Kai drabužiai išmirksta, visą turinį supilkite į skalbimo mašiną ir plaukite įprastu režimu. Jei išskalbti drabužiai dažo, perskalaukite juos acto tirpalu ir skalbiniai daugiau nebedažys.